Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone   2nicrx3
Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone   2nicrx3
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone

In jos 
AutorMesaj
Kinder

Kinder


Mesaje : 26
Data de inscriere : 10/05/2014

Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone   Empty
MesajSubiect: Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone    Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone   Icon_minitimeSam Mai 10, 2014 8:04 am

O opțiune cool din Windows Phone pe care o folosesc tot mai des este cea prin care pot să trimit SMS-uri prin comandă vocală. În situațiile în care nu mai am timp să mă apuc să scriu un SMS (de exemplu sunt în mașină și din cauza traficului am întârziat la o întâlnire) apelez la opțiunile de comandă vocală de pe smartphone.
E drept, sunt câteva limitări peste care a trebuit să trec:
1. Trebuie să folosesc limba engleză pentru că nu există motor de recunoaștere pentru română
2. A trebuit să învăț cum se pronunță mai bine numele contactelor în așa fel încât motorul de recunoaștere vocală, antrenat pe limba engleză să se descurce ok
3. Trimit mesajele SMS în limba engleză din același motiv: engine-ul de recunoaștere nu știe românește.
Dacă puteți trece peste toate astea și vreți să faceți ceva mai mult cu smartphone-ul Windows Phone, vedeți mai jos cum se face:
1. Țineți apăsat butonul Start până e activat modulul de recunoaștere vocală
2. Spuneți cuvântul TEXT pentru ca sistemul să știe că vreți să scrieți un SMS
3. Urmat apoi de numele contactului căruia vreți să îi trimiteți SMS-ul și mesajul dorit.
4. Spuneți textul SEND
 
Vedeți mai jos și un material video care exemplifică modul în care se poate trimite un SMS folosind funcția de recunoaștere vocală din Windows Phone:
Sus In jos
 
Cum Se Face: Trimiterea Unui Sms Prin Comanda Vocala Pe Windows Phone
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum Setezi Un Windows Phone Sa Vorbeasca
» Cum Îţi Editezi Fotografiile În Windows Phone 8
» Cum Foloseşti Aplicaţia Radio Fm Din Windows Phone 8
» Windows Phone: Cum Comuţi Între Aplicaţii, Ca Și Cum Ai Folosi Alt+Tab
» Prezentare Windows Phone 8: Cum Foloseşti Aplicaţia Office

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Windows Phone :: Windows Phone :: Tutoriale-
Mergi direct la: